Mažas ėriukas
Mažas ėriukas - vilna ir vėlimo priedai
  
 
Naujienos |  Lojalumo programa |  Pristatymas |  Apmokėjimas |  Taisyklės ir privatumas |  Kontaktai | 
  Pradžia » Katalogas » Vėlimas šlapiuoju būdu Galerija   Prisijungti    Registracija  
Prekių grupės
Kaip velti
Atspalviai


Neolife Astra FB

FotografieneVėlimas šlapiuoju būdu
Vėlimas šlapiuoju būdu
Šalikai | Kilimėliai | Kepurės, batai | Vėlimas ant audinių | Sagės, karoliai, vėriniai

Šaliko vėlimas
- Pasiimkite šlapiam vėlimui reikalingas medžiagas. (video anlgų kalba)
- Ant stalo patieskite polietileną, kad nesušlaptų stalas. Ant polietileno patieskite burbulinę plėvelę. Ant burbulinės plevelės pradėkite dėti sluoksninę vilną. Vilną dėkite sluoksniais, keičiant pluošto kryptį. Pradžioje padarykite pagrindą. Tai bus gaminio „išvikrščioji“ pusė. Kuo pagrindas bus storesnis, tuo gautas gaminys bus tvirtesnis. Jeigu norite minkšto ir lengvo šalikėlio, pagrindą darykite ploną tačiau atidžiai apžiurėkite, kad neliktų netolygiai išdėliotų vietų. (video anlgų kalba)
- Viršutiniame sluoksnyje iš spalvotos vilnos išdėliokite piešinį. Piešiniui papuošti galite naudoti vilnonius siūlus, šilko siūlus ar sruogeles. (video anlgų kalba)
- Galite papuošti ir kitą šaliko pusę. Uždėkite ant gauto piešinio burbulinę plėvelę burbuliukais į apačią ir apverskite ruošinį taip, kad nuėmę pirmąją burbulinę plėvelę galėtumėte dekoruoti kitą pagrindo pusę. (video anlgų kalba)
- Pabaigę dėlioti piešinį ant ruošinio, viską apipurškite labai šiltu vandeniu, kuriame prieš tai ištirpinote muilą. Arba galite pilti muilą ir karštą vandenį iš karto ant ruošinio. Sušlapinę ruošinį, suvyniokite viską į burbulinę plėvelę taip, kad gautumėte suktinį. Plėvelės galus ir vidurį suriškite virvele ar guma. (video anlgų kalba)
- Pradėkite volioti. Pradžioje velkite švelniai paspaudžiant. (video anlgų kalba)
- Vėliau velkite stipriau. Velkite apie 3 minutes. (video anlgų kalba)
- Ruošinį išvyniokite ir šonuose likusias vilnos dalis įlenkite į vidinę pusę. Suvyniokite dabar ruošinį tvirčiau ir dar velkite apie 5 minutes. Voliojamą ruošinį vis paverskite ant kito šono. (video anlgų kalba)
- Patikrinkite ar ruošinys pakankamai susivėlė. Tam reikia patemti šiek tiek ruošinį nuo burbulinės plėvelės ir turi keltis visas ruošinys. Jeigu keliasi tik atskiros dalys, reiškia ruošinys dar per mažai susivėlė ir reikia dar muiluoto vandens ir voliojimo. (video anlgų kalba)
- Baigę volioti, išimkite iš burbulinės plėvelės ir gaminiui sutvirtinti pamėtykite ruošinį kelias minutes į stalą. (video anlgų kalba)
- Taip pat patrinkite į grublėtą paviršių, kad jis dar labiau sutvirtėtų. (video anlgų kalba)
- Gautas darbas sumažės 20-30%, todėl dėliojant pagrindą ir piešinį dėliokite juos didesnius. Gautą šaliką išskalaukite šaltame vandenyje ir išdžiovinkite. (video anlgų kalba)
- Šalikui išdžiūvus jį išlyginkite. Lygintuvu galite šiek tiek palyginti banguotus šaliko kraštus. (video anlgų kalba)


Kilimėlių vėlimas
Kilimėlis veliamas lygiai taip pat kaip ir šalikas, tik piešinį užtenka dėti ant vienos pusės, o pagrindą reikia daryti storesnį. Gauto gaminio "išvikščią" pusę ištepkite skystu lateksu. Tai suteiks kilimui stabilumo.

Kepurių, batų vėlimas
Paimkite formą ant kurios velsite. Forma turi būti 20-30% didesnė už norimą gaminį. Kepurėms geriausiai tinka guminis kamuolys, batams pasidarykite norimo bato formą. Formą įstatykite į indą taip, kad bato ar kapurės skylė būtų apačioje. Formą apipilkite muilu. Po to išdėliokite vilnos sluoksnas skirtingomis kryptimis. Išdėlioję vilną, apipurškite ją gausiai vandeniu. Ant formos su išdėliota ir sušlapinta vilna užtempkite 2 arba 3 moteriškas kojines. Paruoškite du Indus su vandeniu. Vienas indas turi būti su karštu vandeniu, bet tokiu, kad galėtumėte įkišti rankas, kitas indas turi būti su šaltu vandeniu. Pradžioje įdėkite viską į karštą vandenį ir pavoliokite, kol kojinės sušlaps. Po to dėkite į šaltą vandenį ir pavoliokite ten. Tai pakartokite 4 kartus. Patieskite burbulinę plėvelę burbuliukais į viršų ir pradėkite volioti formą su vilna ir kojinėmis. Voliokite apie 3 minutes. Nuimkite kojines ir pažiūrėkite ar vilna pakankamai susivėlė. Išimkite formą. Kamuoliui išimti galite panaudoti kamuolio pripūtimo adatą, tik prieš tai pasirūpinkite, kad kamuolio oro pūtimo skylė sutaptų su jūsų kepurės skyle. Išėmę formą, gaminį vėl dėkite į karštą vandenį, po to į šaltą. Tai pakartokite kelis kartus. Gaminį gerai ištrinkite rankomis ir išskalaukite muilą. Išskalavus, gaminį reikės mėtyti į stalą. Meskite šlapią vilną į stalą stipriai ir taip mėtykite apie 3 minutes. Pasirūpinkite, kad aplinkui esantys daiktai neapsitaškytų. Darbas beveik baigtas, todėl apžiūrėkite gaminį ir nukirpkite žirklėmis nereikalingus kraštus. Palikite gaminį išdžiūti. (video anlgų kalba)

Vėlimas ant audinių (Nuno vėlimas)
Vilną ant šilko šaliko galima dėti iš vienos arba iš abiejų pusių. Jeigu norite vilną dėti tik ant vienos šilko pusės, antrąjį žingsnį praleiskite.
- Padėkite šilko šaliką ant stalo ir pasižymėkite ribas, kur Jūsų šalikas baigiasi. Tam galite panaudoti spalvotą lipnią juostelę. Po to ant stalo padėkite burbulinę plėvelę.
- Išdėliokite vilnos piešinį ant burbulinės plėvelės pasižymėtame plote. Vilną dėkite nedideliais gabalėliais, nes vilna turi įsivelti į šilko šaliko tarpelius. Taip pat pasirūpinkite, kad patalpoje nebūtų vėjo, nes jūsų išdėliotas piešinys bus sugadintas.
- Padėkite šilko šaliką ant išdėlioto piešinio.
- Ant šilko šaliko išdėliokite kitos šaliko pusės piešinį. Dabar ruošinys yra paruoštas drėkinimui.
- Ant ruošinio uždėkite tinklelį, kad nesusigadintų Jūsų išdėliotas piešinys.
- Ruošinį drėkinkite šiltu muiluotu vandeniu (ne karštu, nes šilkas gali susitraukti). Atsargiai pilkite vandenį samčiu per plaštakos viršutinę dalį ir taip sudrėkinkite visą ruošinį.
- Kuomet ruošinys bus visas sudrėkintas, suvyniokite viską į ritinį, užriškite ritinio galus virvele ir pradėkite volioti.
- Pavolioję apie 5 minutes ritinį išvyniokite ir ruošinį apverskite kita puse. Po to vėl viską suvyniokite į ritinį ir velkite dar apie 5 minutes. Ar vilna pakankamai įsivėlė galite patikrinti iš labai arti pažiūrėję į šaliką. Vilnos plaukeliai turi būti persipynę per šilko šaliko siūlų tarpus.
- Pabaigę volioti išvyniokite ritinį ir sudrėkinę ruošinį šiltu muiluotu vandeniu ranka dar patrinkite vietas, kur yra vilna, tam, kad tos vietos būtų tvirtesnės.
- Po to ruošinį nusineškite prie kriauklės ir jau su karštu vandeniu išskalaukite vis ruošinį patrinant tarp rankų.
- Išskalavus, stipriai sudrėkinkite ruošinį ir meskite jį į kriauklę. Taip vis padrėkinant mėtykite kelias minutes.
- Po mėtymo ruošinį išskalaukite šaltame vandenyje.
- Pamerkite viską 15 minučių į 3 litrų šalto vandens ir vieno valgomo šaukšto acto tirpalą.
- Išskalaukite šaliką šaltu vandeniu, kad neliktų acto.
- Išdžiovinkite ir išlyginkite gaminį.
(video anlgų kalba 1 dalis)
(video anlgų kalba 2 dalis)

Sagių, karolių, vėrinių vėlimas
Rutuliukų gamyba
Spalvotų sagų gamyba
Iškarpų iš veltinio gamyba
Informacija ruošiama

IMAGE_BUTTON_button_back Tęsti
Prekių krepšelis plačiau
...yra tuščias
Atsiliepimai plačiau
N. Zelandijos karšinys rudas 50g. 29µm
Daug metų perku vilna, niekada nenuvylė. Rekomenduoju. ..
5 iš 5 žvaigždučių!
www.mazaseriukas.lt  


Liuxsveikata.lt
Raktažodžiai: Vilna vėlimui, Vilnos vėlimas, Kaip velti, Merino vilna, Sluoksninė vilna, Sluoksna, Karšinys, Vilnos garbanėlės,
Vėlimo reikmenys, Priedai vėlimui, Vėlimo adatos, Lateksas vėlimui, Šilko šaliai, Šilko šalikai, Šifonas, Šifono šaliai,
Šifono šalikai, Šilkas, Šilko pluoštas, Bambukas, Bambuko pluoštas, Linas, Lino pluoštas, Veltinis,
Lanolinas, Šampūnas, Muilas, Dušo žele, Kūno rankų kremas, Mitchell, Mitchells Evija apsauginis kremas Apie vilną ir vėlimą
Natūrali kosmetika, Odos priežiūra, Kūno priežiūra, Namų priežiūra, Nutriance kosmetika GNLD, Super10 LDC

MazasEriukas.lt © 2010-2019